انتشار جلد سوم مرجع اپیدمیولوژی بیماری‌های شایع ایران (سرطان‌ها)

جلد سوم کتاب مرجع اپیدمیولوژی بیماری‌های شایع ایران (سرطان‌ها)، به‌عنوان مرجع رسمی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی منتشر شد. در فصول 12 گانه این کتاب، پس از ذکر مقدمه‌ای بر اپیدمیولوژی سرطان‌ها، به سرطان‌های پستان، دهانه‌ی رحم، مری، معده، کولون و رکتوم، کبد، مثانه، پروستات، ریه، لنفاوی، و دهان پرداخته شده است.

جلد دوم کتاب مرجع اپیدمیولوژی بیماری‌های شایع ایران (بیماری‌های غیر واگیر)، به‌عنوان مرجع رسمی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی منتشر شد. در فصول 52 گانه جلد دوم کتاب، به بیماری‌های قلب و عروق؛ بیماری‌های متابولیک و غدد؛ اختلالات تغذیه‌ای؛ حوادث و سوانح (غیرعمدی و عمدی)؛ اختلالات و ناهنجاری‌های ژنتیکی؛ بیماری‌های مغز و اعصاب و اختلالات روانی؛ بیماری‌های آلرژیک؛ اختلالات چشم؛ بیماری‌های دهان؛ عوارض محیطی؛ و سایر آسیب‌ها و بیماری‌های غیر واگیر مانند دخانیات، اعتیاد، سلامت اجتماعی، کیفیت زندگی، عدالت در سلامت فقر، مهاجرت، حاشیه نشینی، مرگ مادران باردار، و مرگ‌های حول و حوش تولد پرداخته شده است.

این كتاب، به‌عنوان مرجع رسمی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی شامل 35 فصل از بيماري‌هاي واگير است كه توسط 41 نفر از متخصصان اپيدميولوژي و صاحب‌نظران رشته‌هاي علوم پزشكي و بهداشت كشور تأليف شده‌است. 

مقاومت‌ ضد ميكروبي يكي از مهم‌ترين و جدیدترین چالش‌های سازمان‌هاي متولي سلامت در سطح جهان است. اين موضوع تا آن‌جا اهمیت یافت كه شعار روز جهانی بهداشت در سال 2011 ميلادي درباره نگرانی جامعه جهانی از مقاومت به داروهای ضدمیکروب انتخاب شد.

 

 

 

 این کتاب گزیـده و چکیــده‌ای از کتاب ""  می باشد و و شامل تقریباً 8000 لغت در قالب 222 صفحه است که در قطع پالتویی ارائه شده است. MESBAH's Comprehensive Veterinary Dictionary

 

 

 

این کتاب ترجمه‌ی ویرایش سوم کتاب Handbook of Veterinary Drugs است که توسط Dana G Allen و همکارانش در سال 2005 منتشر شد. فصل اول این کتاب به مصرف داروهای رایج در دام‌های کوچک (سگ و گربه)؛ 

فصل اول این کتاب به سیری در ادبیات به‌جا مانده از متقدمین و بزرگان ادب اختصاص یافته که در آن شرح‌حال دانشمندان و گذشتگانی که بیماری‌های انسان و دام را به‌صورت شعر سروده‌اند؛ با نمونه‌ای از اشعار آنان درج شده است؛ 

این کتاب، در بر گیرنده‌ی خاطرات واقعی و 28 ساله سرکار خانم دکتر فریبا مکارمی است که به‌صورت 13 داستان‌ کوتاه تهیه شده است. این کتاب در 104 صفحه توسط انتشارات تخت جمشید و قشقایی شیراز منتشر شده است.

این کتاب ترجمه‌ی اطلس رنگی آسیب‌شناسی بافتی و سلولی بیماری‌های طیور، تألیف پروفسور ایوان دینو از دانشگاه تراکیای بلغارستان است که با مشارکت فنی و مالی شرکت CEVA SNTE ANIMALE تهیه شده تا در دسترس علاقه‌مندان به این علم قرار گیرد. 

این کتاب شامل 7 بخش و 45 فصل می‌باشد که شامل کلیات جراحی اسب و آماده‌سازی؛ جراحی‌های سر و گردن؛ جراحی‌های اندام‌های حرکتی؛ جراحی‌های سیستم ادراری- تناسلی نر؛ جراحی‌های سیستم ادراری- تناسلی ماده و جراحی‌های چشم می‌باشد.

 

 

 

           باغ‌ها و سبزه‌ها اندر دل است                                      عکس آن بیرون برین آب وگل است

ادب کهن پارسی گنجینه‌ای است لبریزاز لطایف ادبی وظرایف معنوی، به بوستان‌هاش نگری، دلرباست و مصفا وز گلستان‌هاش ببری مسجع است و مقفی، دریای حکمت آن را کرانه‌ای نبود و ژرفای صحبت آن را پیمانه‌ای نکشد. 

 

 

 

در این کتاب توصیه‌ها و رهنمودهای تغذیه‌ای ویژه بیماران سرطانی، برای استفاده استادان و پژوهشگران سرطان‌شناسی و تغذیه فراهم شده تا مشکلات تغذیه‌ای که این بیماران تجربه می‌نمایند، بهتر درک شده و در نهایت حمایت‌های تغذیه‌ای به‌صورت مطلوب اجرایی شود. 

رایج شدن نگه‌داری از پرندگان در منازل و اهمیت یافتن آن‌ها به‌عنوان حیوان خانگی، موجب افزایش پژوهش‌ها روی آن‌ها و در نتیجه گسترش حجم اطلاعات و دانسته‌ها در زمینه‌ شرایط نگهداری، تغذیه و بیماری‌های پرندگان زینتی شده است. 

این کتاب در بر گیرنده‌ی مسائلی است که در کم‌تر کتابی به ‌آن‌ها اشاره شده است. تشخیص صحیح بیماری‌های طیور اهمیت زیادی در کنترل و درمان بیماری‌های طیور داشته است. 

ارزیابی حسی مجموعه‌ای از «تکنیک‌های سنجش» است که در آن پنج حس انسان به‌عنوان ابزار سجش، و تفکر، تجربه و ذهنیت وی به‌عنوان نرم‌‌افزار برای تفسیر و پردازش نتایج حاصل از این سنجش عمل می‌کنند.

با پیشرفت صنعت پرورش بوقلمون در نقاط مختلف دنیا و از جمله ایران، توجه به بیماری‌های بوقلمون نیز اهمیت زیادی یافته است.

این کتاب در راستای پاسخگویی به نیازهای پژوهشگران، دانشجویان، جوامع علمی مختلف و دست‌اندرکاران امور حیوانات آزمایشگاهی ترجمه شده است. در این کتاب به طیف وسیعی از حیوانات شامل شمار زیادی از پستانداران کوچک و متوسط رایج، نخستیان غیر انسان و شماری از حیوانات غیرمعمول که در آموزش و تحقیقات مورد استفاده قرار می‌گیرند یا به عنوان حیوانات دست‌آموز (خانگی) مورد توجه هستند؛ پرداخته شده است.

تالیف دکتر حسن اوحدی نیا به چاپ رسید

صفحه1 از2

جامعه دامپزشکان ایران

اطلاعات تماس

آدرس: تهران- خیابان توحید، خیابان پرچم، پلاک 59 طبقه اول 

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

تلفن: 021-66569220 

فکس: 021-66568636