برگزاری اولین کنگره بین المللی سلامت و صنعت اسب

03 تیر 1397

دکتر فرج اله ادیب هاشمی دبیر علمی کنگره از برگزاری اولین کنگره بین المللی سلامت و صنعت اسب در شهرستان مهدی شهر استان سمنان خبر داد.

                                                           بیاد حضرت دوست   که هر چه داریم از اوست


 خداوند  را شاکرم که بار دیگر شرایطی را فراهم آورد که بتوانم در سنگری دیگر ادای دین نمایم. اسب و هنر عشق ورزیدن به اسب را شاید بتوان یکی از دیرینه ترین وابستگی های بشری دانست این آفریده خداوند که تا قبل از اختراعات اخیر  به دلایل و گونه های مختلف  همیشه در کنار انسان بوده وحال که پیشرفت علم به نقطه ای رسیده که بشر به اسب فقط به عنوان یک معشوق و معبود نگاه میکند و انتظاری غیر از در کنار انسان بودن و همدمی از او ندارد و فعالیت ها و همکاری های انسان و اسب به زیباترین نقطه اوج خود رسیده که اشرف مخلوقات وقت زیادی از زندگی خود را در کنار موجود ناخن رویی می گذراند که می تواند مظهری از عشق ورزیدن الهی باشد.
اولین کنگره بین المللی سلامت و صنعت اسب که با تلاش و همت همکاران دست اندرکاران اسبدارن و سوارکاران استان سمنان در حال بر پا شدن می¬باشد تلاش دیگریست که بتوانیم نه تنها عشق خود را به اسب دوباره نشان دهیم بلکه موجب روشن شدن زوایای بیشتری از هنرهای اسب گردد.
همانطوریکه از نام  انتخاب شده  کنگره برمیاید کنگره پوشاننده هر دو جنبه صنعت و سلامت  اسب می باشد که به توفیق الهی اینجانب عهده دار بخش علمی کنگره بین المللی سلامت و صنعت اسب می باشم و از صمیم قلب آرزومندم که بتوانم به نحو احسن گویا و آیینه تلاش همکارانی باشم که از دیر باز در جهت حفظ سلامتی اسب کوشیده اند باشم. این کنگره در پایان آبان ماه سال جاری در شهرستان مهدی شهر استان سمنان برگزار می گردد. این استان در حاشیه کویر و با فاصله نسبتاً کمی از مرکز  قرار گرفته است که این همسایگی با پایتخت خود نشان دهنده توانایی های بالقوه در پیشرفت صنعت اسب می باشد. بدیهی است که حضور در آب و هوای ییلاقی شهرستان مهدیشهر و استفاده از فضای دلچسب آن میتواند زمینه ساز دلبندی بیشتر به اسب و بهره بردن از ورزش سوارکاری باشد. در حال حاضر چندین باشگاه سوارکاری در شهرستان سمنان و اطراف آن مشغول فعالیت میباشد که در اثر علاقه جوانان به اسب و سوارکاری بدیهی است که آینده بسیار درخشانی برای آن پیش بینی می شود.
بخش سلامت  اسب کنگره دارای محور های مختلفی در این زمینه می باشد که میتوان به نقاط برجسته آن اشاره نمود:

1 - بیماریهای عفونی و انگلی

.2-بیماری های نو پدید و باز پدید

3-بیماری های متابولیک و کمبود ها

4- بیماریهای تولید مثل

5- نعل  بندی و نعل های طبی

6-لنگش

7- بیهوشی و جراحی

8- گوشت اسب و مارکتینگ مصرف آن

9- پرورش و نگهداری اسب

10- اصلاح نژاد و ژنتیک

11- اهمیت تربیت اسب

12-اهمیت اسب در اسلام

13- دوپینگ

14-اسب و توریسم  و نکات عدیده دیگر......


با توجه به اینکه نظام دامپزشکی و پزشکی و روانشناسی ومهندسی کشاورزی استان برای کنگره امتیاز باز آموزی هم قایل شده اند شرایط مناسبی فراهم گردیده که تا دامپزشکان و پزشکان عمومی بتوانند با حضور و ارایه مقاله  و نکات علمی خود در مورد سلامت به کنگره نه تنها باعث رونق کنگره بشوند بلکه با استان سمنان و توانایی های آن در مورد صنعت اسب و سوارکاری از نزدیک آشنا شوند.مقالات رسیده در طول مدت کنگره مورد بحث و بررسی همکاران قرار  خواهد گرفت و مسلما نتایج آن موجب پیشرفت علم دامپزشکی و صنعت اسبداری خواهد گردید.

لذا اینجانب و دیگر دست اندر کاران کنگره بیصبرانه منتظر دریافت مقالات و پیشنهادات شما عزیزان می باشیم.لازم به تذکر است که با توجه به انکه مهدیشهر زادگاه استاد و چهره مانگار دامپزشکی کشور جناب آقای دکتر نادعلیان نیز می باشد در طول کنگره از ایشان نیز تجلیل به عمل خواهد آمد.
به امید دیدار شما  دوستاران اسب و صنعت اسبداری در شهرستان مهدیشهر استان سمنان

                                                                                                                    دکتر فرج اله ادیب هاشمی
                                                                                                                  دانشیار و رئیس بخش جراحی
                                                                                                               دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران
                                                                                                   دبیر علمی کنگره بین المللی سلامت و صنعت اسب
                                                                                                                          www.ihhic2018.ir

جامعه دامپزشکان ایران

اطلاعات تماس

آدرس: تهران- خیابان توحید، خیابان پرچم، پلاک 59 طبقه اول 

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

تلفن: 021-66569220 

فکس: 021-66568636