ایران جزو صادر‌کنندگان ‌‌دارو‌های “دام، طیور، زنبور عسل و کرم ابریشم”

21 دی 1398

دکتر علیرضا رفیعی پور رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: جزو صادر‌کنندگان ‌‌دارو‌های "دام، طیور، زنبور عسل و کرم ابریشم" شده‌ایم.

به گزارش روابط عمومی جامعه دامپزشکان ایران علیرضا رفیعی‌پور ‌در سفر به خراسان جنوبی و بازدید از آزمایشگاه تخصصی دامپزشکی شرق کشور از افتتاح آن درپنج ماه آینده در صورت تامین اعتبار خبر داد و اظهار داشت: بعد از اتمام ساختمان ۱۰ میلیارد تومان تجهیزات و مواد مورد نیاز که از سوی سازمان دامپزشکی کشور تقبل شده، تحویل  می‌شود.

وی با بیان اینکه این پروژه در سفر رئیس سازمان برنامه و بودجه جزو طرح‌های اولویت‌دار خراسان جنوبی است گفت: حدود ۸ تا ۱۰ میلیارد تومان برای اتمام ساختمان این آزمایشگاه مورد نیاز است که پس از مذاکره با استاندار خراسان جنوبی این اعتبار اختصاص داده شده و در ماه‌های آینده اختصاص می‌یابد.

رئیس سازمان دامپزشکی کشور با بیان اینکه حوزه دامپزشکی می‌تواند کمک‌کننده تجارت مرزی باشد افزود: محصولات دامی که از کشور‌های همجوار وارد کشور می‌شود باید در بحث کیفیت و تایید سلامت، مورد تایید این آزمایشگاه قرار گیرد.

رفیعی‌پور با بیان اینکه خراسان جنوبی در زمینه دامداری به ویژه شتر و دام سبک دارای استعداد خوبی است افزود: در آینده با فراهم کردن زمینه دامداری پررونق در استان، می‌توانیم بستری را برای مهاجرت معکوس از حاشیه شهر‌ها به روستاها ایجاد کنیم.

رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: در حوزه دارو‌های دام، طیور، زنبورعسل و کرم ابریشم بیش از ۹۵ درصد تولیدات در کشور انجام می‌شود و ما جزو صادر‌کنندگان دارو هستیم.

وی گفت: در دو سال گذشته هیچ همه‌گیری بیماری در کشور که سبب آسیب به دامداران گردد گزارش نشده است.

منبع: تسنیم

جامعه دامپزشکان ایران

اطلاعات تماس

آدرس: تهران- خیابان توحید، خیابان پرچم، پلاک 59 طبقه اول 

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

تلفن: 021-66569220 

فکس: 021-66568636