چاپ کردن این صفحه

جامعه دامپزشکان خواستار حفظ حریم خصوصی صاحبان حیوانات خانگی و امنیت شغلی کلینسین های دامپزشکی شد.

05 ارديبهشت 1400

به گزارش روابط عمومی جامعه دامپزشکان ایران -در پی انتشار نامه رئیس دامپزشکی شهر رشت به کلینیک های دامپزشکی حیوانات خانگی و درخواست اسامی و تلفن صاحبان حیوانات خانگی جهت ارائه به دادستان عمومی و انقلاب گیلان ؛ دکتر شجاعی رئیس هیات مدیره جامعه دامپزشکان نامه ای خطاب به رئیس سازمان دامپزشکی صادر کرد.


متن کامل این نامه به شرح ذیل میلاشد:

به نام خدا

 

جناب آقای دکتر ماکنعلی

     ریاست محترم سازمان دامپزشکی کشور

           موضوع: پیگیری موضوع درخواست اسامی و شماره تلفن صاحبان حیوانات خانگی

سلام و علیکم


احتراماً پیرو انتشار نامه رئیس محترم اداره دامپزشکی شهرستان رشت به مراکز دامپزشکی بخش خصوصی در خصوص ارسال اسامی و تلفن صاحبان حیوانات خانگی به آن اداره جهت ارسال به مرجع قضایی در رسانه های خبری به استحضار می رساند صرفنظر از علت و محتوای نامه دادستان محترم عمومی و انقلاب استان گیلان به نظر می رسد دامپزشکی استان در خصوص این مسئله مهم می بایست با سازمان طرح موضوع و درخواست ارائه طریق می نمودند .

با توجه به در خواست کلی مشخصات اسامی و تلفن صاحبان حیوانات خانگی ظاهرا موضوع جنبه موردی و پرونده شخصی نداشته است و انتشار این نامه از رسانه های عمومی سبب نگرانی تمام افرادی می شود که از حیوانات خانگی نگهداری می نمایند.

مسئله نگهداری از حیوانات خانگی با هیچ یک از قوانین جاری کشور مغایرت ندارد لذا این اقدام بجز تحدید فضای کسب و کار دامپزشکان که موضوع بسیار مهمی می باشد موجب عدم مراجعه صاحبان حیوانات خانگی به ویژه افرادی که در آینده نسبت به تهیه و نگهداری از حیوانات می کنند به مراکز درمانی دامپزشکی خواهد شد که مسلما سبب تهدید جدی بهداشت عمومی و شیوع گسترده بیماری های مشترک انسان و حیوانات در آینده نزدیک خواهد شد.

از سوی دیگر تبعات این اقدام از حیث عدم اعتماد عمومی به سازمان های مسئول در حفظ و نگهداری از اطلاعات حریم خصوصی مردم تاثیرات نامطلوبی دارد که مسلما مدنظر مسئولان عالیه نظام قضایی کشور نمی باشد .

لذا خواهشمند است مقرر فرمائید در اسرع وقت موضوع به نحو شایسته از طریق رایزنی با مراجع قضایی مورد تمشیت قرار گرفته و با صدور اطلاعیه مناسب از نگرانی همکاران و صاحبان حیوانات خانگی جلوگیری شود.

پیشنهاد می گردد جلسه مشترکی بین سازمان دامپزشکی ، سازمان نظام دامپزشکی و تشکل های اصلی بخش خصوصی از جمله جامعه دامپزشکان ایران و جامعه دامپزشکی حیوانات کوچک و مسئولین قضایی ترتیب داده شود تا از تکرار این قبیل مکاتبات جلوگیری گردد.

بدیهی است جامعه دامپزشکان ایران در راستای وظایف خود پیگیری های لازم را رأسا از مسئولین محترم قضایی بعمل خواهد آورد و آمادگی خود را جهت هرگونه تشریک مساعی در این خصوص اعلام می دارد .

 

 

 

                                                                                                                        با سپاس و تجدید احترام

                                                                                                                  دکتر سید شاپوررضا  شجاعی

                                                                                                        رئیس هیات مدیره جامعه دامپزشکان ایران

 

رونوشت به:

جناب آقای دکتر محمدرضا صفری ریاست محترم سازمان نظام دامپزشکی ایران جهت استحضار و دستور اقدام مقتضی

جناب آقای دکتر فرخ رضا کبیر رئیس محترم جامعه دامپزشکی حیوانات کوچک جهت استحضار
 

 

 

آخرین‌ها از