کشف یک تن مواد اولیه خوراک دام آلوده در ساوجبلاغ

03 آذر 1399

رئیس اداره دامپزشکی ساوجبلاغ از کشف حدود 1 تن مواد اولیه خوراک دام آلوده خبر داد و گفت: محموله کشف شده شامل ذرت و سبوس مخلوط شده بود که فاقد هویت و همچنین دارای علائم فساد مانند کپک بود.

به گزارش جامعه دامپزشکان ایران به نقل از خبرگزاری فارس در ساوجبلاغ-فردین حسین زاده، رئیس دامپزشکی شهرستان ساوجبلاغ، امروز  با اشاره به اینکه بازرسی از مراکز زیر مجموعه این اداره انجام می‌شود، گفت: کارشناسان نظارت بر بهداشت مواد غذایی این اداره در بازرسی‌های سرزده از یکی از مراکز تولید خوراک دام در این شهرستان 1 تن مواد اولیه مخلوط فاقد هویت و آلوده کشف و معدوم کردند.

حسین زاده افزود: یکی از مهم‌ترین بخش‌های زنجیره تولید محصولات دامی، تولید خوراک دام است که باتوجه به حساسیت این بخش، اکیپ‌های بازرسی این اداره بصورت مستمر و با دقت بسیار بالا شرکت‌های تولیدی خوراک دام را رصد می‌کنند و نظارت گسترده ای بر آنها دارند.

وی در خصوص 1 تن محموله کشف شده در یکی از شرکت‌های تولیدی گفت: محموله کشف شده شامل ذرت و سبوس مخلوط شده بود که فاقد هویت و همچنین دارای علائم فساد مانند کپک نیز بود که مصرف مواد فاسد و کپکی در چرخه تولید خوراک دام عوارض بیماری زایی برای دام و همچنین انسان بواسطه مصرف محصولات دامی خواهد داشت و به همن دلیل با نظارت کامل کارشناسان دامپزشکی معدوم شد.

جامعه دامپزشکان ایران

اطلاعات تماس

آدرس: تهران- خیابان توحید، خیابان پرچم، پلاک 59 طبقه اول 

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

تلفن: 021-66569220 

فکس: 021-66568636