×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 71
JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 67

درمیزگردخبرآنلاین مطرح شد:شیر نخوردن ایرانی هارا 20 سال زودتر زمین گیرمی کند/تردیددرسلامت شیرهای فله

06 آذر 1392

آمار متفاوتی از میزان سرانه مصرف شیر ایرانی ها اعلام می شود اما هر چه که هست نشان می دهد ایرانی ها علاقه چندانی به خوردن شیر ندارند.

 

 

 

مریم صدرالادبایی- زهرا تالانی:برای نخوردن شیر دلایل زیادی مطرح می شود برخی گران بودن آن را عنوان می کنند اما کارشناسان و متخصصان تغذیه نبود فرهنگ مصرف شیر را عامل اصلی آن می دانند.اما مسئله اینجاست که جمعیت ایران رو به پیری است و در 40 سال آینده جمعیت 6.5 میلیونی سالمندان ایرانی به بیش از 26 میلیون نفر می‌رسد اما اگر تا آن زمان برای افزایش میزان دریافت کلسیم تدبیری اندیشیده نشود بسیاری از این سالمندان زمین‌گیر می‌شوند.از سوی دیگر اکنون شیر فله ای در کشور عرضه می شود که استقبال از آن هم خوب بوده اما خطرات بسیاری  دارد.در همین زمینه میزگردی را باحضورحسین چمنی مشاور انجمن صنایع لبنی و صنایع شیر ایران و پیام محبی نایب رییس جامعه دامپزشکان ایران برگزار کردیم:


کم بودن مصرف سرانه شیر در ایران موضوعی است که از قبل بوده اما این روزها بیشتر نسبت به آن هشدار می دهند و گفته می شود که در آینده کشور با جمعیت سالمندی مواجه است که به انواع بیماری ها مبتلا هستند.چرا در کشور ما سرانه مصرف شیر اینقدر پایین است؟آیا مردم ما فرهنگ شیر خوردن ندارند؟
چمنی:در کشور ما مصرف شیر جایگاه چندانی در میان خانواده ها ندارد و وقتی هم که توصیه به خوردن شیر می شود متخصصان تغذیه عنوان می کنند که شیر کم چرب بخوردید درحالیکه تا کنون نشنیدم کارشناسی بگوید قرمه سبزی را بدون سبزی بخورید.در هرم غذایی ما غلات،میوه و سبزیجات را داریم که قبلا قند و شکر هم بود اما الان حذف شده است.اما شیر وضعیت ویژه ای دارد چون غذایی بدون جایگزین است.غلات و سبزیجات و گوشت و میوه جایگزین دارند اما شیر و فرآورده های آن جایگزین ندارند،بنابراین باید در هرم غذایی به آن پرداخت.کمبود مصرف شیر اثرات ماندگاری دارد که بسیار هزینه های آن بالاست.ما در قند و شکر و برنج،گندم و ماکارونی روغن اضافه مصرف داریم،گوشت لب مصرف هستیم اما کمبود مصرف سبزیجات،تخم مرغ،غلات و شیر زیاد است و بیشترین بی مهری هم متوجه شیر است.شیر کاملترین غداست برای همین بدون جایگزین است. شیر یکی از مواد غذایی بسیار با ارزش ، کامل و حاوی مواد مغذی است که می تواند همه وظایف غذا را در بدن انجام دهد.شیر کلسیم به بدن می رساند که بنزین مغز است.مغز این کلسیم را از خون می گیرد و خون هم از غذا هایی که فرد می خورد.اگر خون کلسیم داشته باشد مشکلی پیش نمی آید اما اگر فرد کلسیم نداشته باشد لاجرم از بانک بدن ما یعنی اسکلت ما استفاده می کند برای همین افراد مردم پوکی استخوان می گیرند.


محبی: سیر تطور غذا در جامعه بشری به صورت امنیت غذایی، ایمنی غذایی، احساس لذت و تولید غذای هدفمند شکل یافته است. اهمیت صنعت غذایی این است که جز جدایی ناپذیر و لاینفک زندگی بشر است چرا که گاهی اوقات ما مجبور می شویم برخی صنایع را تعطیل یا تولیدش را محدود کنیم اما هرگز نمی توانیم صنایع غذایی را تعطیل کنیم. بخش بزرگی از اقتصاد کشور شامل گردش مالی ایجاد فرصت های شغلی و ایجاد ارزش افزوده، به غذا، تغذیه و صنایع غذایی مرتبط است.


اما فرد می تواند این کلسیم را از مواد غذایی دیگر تامین کند چرا شما به خوردن شیر تاکید دارید؟

چمنی:میزان کلسیم مورد نیاز مغز به گونه ای است که جز فراورده های شیر و خود شیر تهیه نمی شود.میزان نیاز ما به کلسیم از 800 میلی گرم شروع می شود تا 1500 میلی گرم برای افراد مسن و باردار .اروپایی ها که این نیاز را 2500 میلی گرم در روز عنوان کردند. مثلا شما بخواهید این میزان را از کلم بروکلی که بیشترین کلسیم را دارد تامین کنید باید روزانه 8 تا 10 کیلو کلم بخوردید که این امکان ندارد، پس این میزان امکان جایگرین ندارد. روزانه 200 تا 250 میلی گرم کلسیم از طریق دفع اجباری از بدن انسان خارج می‌شود که باید به جبران آن به عنوان کارکرد اصلی در شکل‌گیری اسکلت بدن و سالم‌‌سازی دندان‌ها توجه کرد.


آمار مصرف شیر در کشورهای توسعه یافته و ایران چقدر است؟
چمنی: میزان مصرف سرانه شیر در کشورهای توسعه یافته بیش از 300 کیلوگرم و در برخی کشورها مانند هلند، نروژ، سوئد، دانمارک، نیوزیلند و... بیش از 500 کیلوگرم است که البته این کشورها برای افزایش مصرف خود همچنان در تلاشند . در ایران امار متفاوتی داده می شود اما آماری که من و بانک مرکزی هم تایید می کند این است که در خوشبینانه‌ترین حالت میزان مصرف سرانه شیر در ایران حدود 85 کیلوگرم اعلام شده است که البته محاسبات نشان می‌دهد که این میزان کمتر از 70 کیلوگرم شده است.از منظر کلسیم ما باید حداقل 270 کیلوگرم مصرف کنیم.


سرانه تولیدمان چقدر است؟
چمنی: آمار متفاوتی در مورد شیر وجود