آخرین خبرها
آگهی دعوت به مجمع عمومی عادی سالیانه - دوشنبه, 10 ارديبهشت 1397 10:04

مقاومت ضدمیکروبی و اهمیت آن در بهداشت عمومی

  • سه شنبه,13 اسفند 1392
  • کد خبر: 126
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

مقاومت‌ ضد ميكروبي يكي از مهم‌ترين و جدیدترین چالش‌های سازمان‌هاي متولي سلامت در سطح جهان است. اين موضوع تا آن‌جا اهمیت یافت كه شعار روز جهانی بهداشت در سال 2011 ميلادي درباره نگرانی جامعه جهانی از مقاومت به داروهای ضدمیکروب انتخاب شد.

 

 

 

فصول پانزده‌گانه این کتاب به تاریخچه کشف، طبقه‌بندی داروهای ضد میکروب و کاربرد داروها بر ضد اجرام بیماری‌زا در طب دامپزشکی؛ اهمیت، مکانیسم و اپیدمیولوژی مقاومت ضد میکروبی؛ مقاومت‌ باكتري‌ها، ويروس‌ها، كرم‌ها و تك‌ياخته‌ها به داروها؛ تجویز منطقی ضد میکروب‌ها در دام‌های بزرگ، دام‌های کوچک، طیور و آبزیان؛ الگوي مقاومت ضدميكروبي در عفونت‌هاي داخل پستاني در گاوهاي شيري؛ فراورده‌های زنبورعسل، یک گام فراتر از آنتي‌بیوتیک‌ها؛ اصول درمان آنتی‌بیوتیکی در انسان و باقی‌مانده ضد میکروب‌ها در مواد غذایی با منشأ دامی و اثرات آن در بهداشت عمومی اختصاص یافته است.

نویسندگان این کتاب (به‌ترتیب حروف الفبا) دکتر احمدی‌زرنق، دكتر اسلامي، دكتر  اكبرين،‌ دكتر حسيني‌شكوه، دكتر دباغ‌مقدم، دكتر سالارآملي، دكتر شريفي،‌ دكتر شكراني، دكتر صادقي‌هشجين، دكتر عبدالملكي، دكتر كسروي، دكتر محبعلي، دكتر محرمي، دكتر مخير، دكتر مشهدي‌رفيعي، دكتر موسي‌خاني، دكتر نادعليان و دكتر نجف‌زاده‌ورزي، می‌باشند. ویراستاری این کتاب نیز بر عهده‌ی‌ دکتر حسام‌الدین اکبرین و دکتر آراسب دباغ‌مقدم بوده است. این کتاب در 264 صفحه توسط انتشارات پیشرو مبتکران و با پشتیبانی مادی شرکت تحقیقات و تولید مواد بیولوژیک پسوک و حمایت‌های معنوی جامعه دامپزشکان ایران به چاپ رسیده است

 

 

 

خواندن 2230 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(3 رای‌ها)
منتشرشده در معرفی کتاب

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه سازی